Hakkımda

Orkun İsmail POLAT
Kurucu Genel Müdür

Profesyonel Koç, Hipnoerapist, Eğitmen

1973 Kayseri doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilim Kayseri’de tamamladıktan sonra sırasıyla; Selçuk Ünv. İktisadi ve İdari Programlar (Mahalli İdareler), Kamu Yönetimi, Anadolu Ünv. Sosyoloji, İstanbul Aydın Ünv. İşletme (Y.L.), Çankaya Ünv. İnsan Kaynakları (Y.L.) eğitimlerimi tamamladım. Halen St. Clements Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında Doktora eğitimine devam etmekteyim. 2002 yılından itibaren içinde bulunduğum kurumsal ve bireysel danışmanlık ve eğitmenlik alanında, üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında 50.000 kişinin üzerinde insana İletişim, Liderlik, Ekip Çalışması, Motivasyon gibi konularda eğitim verdim/vermeye devam ediyorum. Uzun yıllar Kal-Der bünyesinde EFQM Mükemmellik Modeli Ödül Değerlendiricisi olarak görev yaptım. TSE bünyesinde, KYS alanında tetkik görevlisi/baş tetkikçi olarak kalite tetkiklerine katıldım.

Bunlarla birlikte, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında yaklaşık 3 yıl, Ses ve Diksiyon Eğitimi ile Sanat Müziği Temel ve Tekamül (Enstrüman: Ud) eğitimleri aldım.

Başkent Tiyatrolarında Sahne Sanatları ve Oyunculuk Eğitimleri aldım.
2002 de çıktığım bu yolda Yönetim, Kurumsallaşma, Kalite, Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler aldım.

Ulusal/Uluslararası ölçekte çok sayıda kongreye katıldım.
Kalite Yönetim Sistemi, EFQM Mükemmellik Modeli, PMP Proje Yöneticiliği, Stratejik Yönetim, Yönetim Danışmanlığı gibi alanlarda uluslararası geçerliliği olan sertifikalara/belgelere sahibim. Ve bu alanlarda, gazete, dergi ve bültenlerde yazım makalem bulunmaktadır.
Yaklaşık 1 yıl, Meteorolojinin Sesi Radyosunda kendim hazırlayıp sunduğum ‘Alternatif Kariyer’ isimli radyo programı yaptım.

Uluslararası şirketler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile STK’larda büyük gruplara Motivasyon Konuşmaları yaptım.
2012-2013 yıllarından itibaren de hayatımda, ‘En sevdiğim iş’ olarak tanımladığım işi yapıyorum; Profesyonel Koçluk..
Koçluk alanında; ICF ekolü başta olmak üzere, farklı ekollerden Profesyonel Koçluk, Profesyonel Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Marka ve İmaj Koçluğu, Eğitim Koçluğu gibi eğitimler aldım. Bireysel seanslarla başladığım ve yapmaya devam ettiğim koçluk mesleğinde çok sayıda insana koçluk seansı uyguladım.

Koçluk mesleğini güçlendirebilmek adına Hipnoz, Uzak Doğu Şifa Teknikleri, Access Bars, Theta Healing, Bio Enerji, Bilinçaltı, Kuantum, NLP gibi spiritüel eğitimlere katıldım.

Farklı disiplinlerden aldığım eğitimlerle koçluk mesleğini multidisipliner olarak yapmaya devam ediyorum. Ki bu kapsamda spor alanında Wellness, Fitness ve EMS gibi antrenörlük eğitimleri ile sanat alanında; konservatuvar ve tiyatro eğitimleri aldım.

2015 yılından itibaren de kendi kurduğum ve halen Genel Müdürlüğünü yaptığım Koçluk Kariyer ve Gelişim Akademisinde Koçluğu meslek olarak yapmak isteyenlere eğitim vererek koç yetiştirmeye ve aktif olarak koçluk mesleğini yapanlara, ileri koçluk becerileri kazandırmak için mentörlük yapmaya devam ediyorum.

Mesleki Yeterlilik Kurumu belgeli Uzman Koç olarak da Koçluğu meslek olarak yapmak isteyenlere mentörlük eğitimleri ve desteği vermekteyim.
En önemlisi de kendi geliştirdiğim bütünsel terapi yöntemi olan RUR Tekniği’nin uygulayıcısı ve eğitmenliğini yapıyorum.

Oyunculuk tarafımı da belirteyim 
Değişimime ve dönüşümüme katkı olan her karşılaşmaya minnettar olup, değişimine ve dönüşümüne katkı sağlamama vesile olacak gönüllüyüm.
Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Vermiş Olduğum Eğitimler, Seanslar ve Danışmanlık Hizmetleri

  • RUR Tekniği Eğitimleri
  • Profesyonel Koçluk
  • Yaşam Koçluğu
  • Kariyer Koçluğu
  • Marka ve İmaj Koçluğu
  • Yönetici Koçluğu
  • Kurumsal Koçluk/ İşletme Koçluğu
  • Öğrenci Koçluğu
  • İleri Koçluk Becerileri (Koçluğu meslek olarak yapanlara mentörlük ya da danışmanlık hizmeti)

Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?